ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
Menu
تاریخ: 25 مهر 1397 09:43 نظرات: 0 بازدید: 129 مرتبه
نشست تخصصی ذینفعان میراث جهانی بیابان لوت در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد
     نشست تخصصی ذینفعان میراث جهانی بیابان لوت در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، مهران مقصودی رئیس پایگاه جهانی بیابان لوت کشور روز چهارشنبه 24 مهرماه در نشست ذینفعان میراث جهانی بیابان لوت که در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق برگزار شد، اظهار کرد: وقتی اثری در فهرست جهانی میراث فرهنگی قرار می گیرد آن اثر برای همه جهان ارزشمند می شود.

وی گفت: بعد از 45 سال اولین اثر طبیعی جهان ثبت شد و برای حفظ این عنوان باید تلاش زیادی صورت گیرد.

مقصودی ادامه داد: توسعه گردشگری باعث ایجاد امنیت می شود بنابراین باید از وجود چنین قابلیت هایی استفاده شود و صنعت گردشگری در این استان رونق بیشتری پیدا کند.

وی به راه اندازی وب سایت بیابان لوت اشاره کرد و افزود: مدیریت مسیر ها و مدیریت برگزاری تورهای گردشگری متعدد از نکات مهمی است که باید در راستای حفظ این عنوان صورت بگیرد.

مقصودی خاطرنشان کرد: برای حفظ این قابلیت و بکر نگه داشتن آن باید ضمن فراهم ساختن زیرساخت های گردشگری، مدیریت جمع آوری زباله در این مکان در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه عدنان حسینی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استاندر این نشست اظهار کرد:  میراث جهانی بیابان لوت به طور کلی در 3 استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان قرار دارد و بخشی از آن که در سیستان و بلوچستان قرار دارد که بیشترین پوشش گیاهی و جاذبه های گردشگری را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه گرم ترین نقطه جهان در بیابان لوت واقع شده است، گفت: این بیابان با ویژگی های منحصر به فردی که دارد، یک قابلیت بزرگ برای استان و یک شگفتی برای دنیاست

حسینی یادآور شد: در 2 سال اخیر شاهد اقدامات و اتفاقات خوبی برای این مکان بودیم که از جمله آن افتتاح پایگاه جهانی بیابان لوت در نصرت آباد بود.

وی گفت: مهمترین اقدامی که باید برای این مکان در نظر گرفته شود ایجاد راه دسترسی است که یکی از مشکلات گردشگران می باشد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: برای بکر نگه داشتن این بیابان از جامعه محلی کمک زیادی گرفته شده و اقداماتی صورت گرفته ولی نیاز هست تا کمپ هایی در آنجا ایجاد شود تا به جذب گردشگر و در عین حال بکر نگه داشتن آن کمک شود.

کد خبر: 7819
  •      نشست تخصصی ذینفعان میراث جهانی بیابان لوت در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد
  •      نشست تخصصی ذینفعان میراث جهانی بیابان لوت در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

امتیازدهی به خبر

RSS comment feed نظرات ارسال شده (0)

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل