چهارشنبه، 5 تیر 1398
Menu
تاریخ: 31 فروردین 1397 16:33 نظرات: 0 بازدید: 267 مرتبه
برگزاری جلسه فعالان حوزه گردشگری و مدیران اقامتگاههای بوم گردی شهداد
    برگزاری جلسه فعالان حوزه گردشگری و مدیران اقامتگاههای بوم گردی شهداد

جلسه فعالان حوزه گردشگری و مدیران اقامتگاههای بوم گردی بخش شهداد با حضور جناب دکتر مقصودی مدیر کل پایگاه جهانی بیابان لوت صبح امروز مورخ ۳۱'۱'۹۷ در محل اقامتگاه بوم گردی نخلستان کویر برگزار شد.
مدیر کل محوطه جهانی بیابان لوت در این جلسه با اشاره به ارزشهای این بیابان شگفت انگیز گفت:جوامع محلی با همکاری بخش دولتی باید ارزشهای جهانی بیابان لوت را حفظ نمایند.
دکتر مقصودی افزود: اگر این ارزشها حفاظت شوند قطعا در جهت جذب گردشگر به منطقه موثر خواهد بود و سود حاصل از صنعت گردشگری نیز نصیب جوامع محلی می شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد:مدیران اقامتگاههای بوم گردی باید در رابطه با خدمات دهی دوره های آموزشی لازم را طی نمایند و ارائه اطلاعات در رابطه با جاذبه های لوت به گردشگران را بخشی از وظائف خود بدانند و مد نظر قرار دهند.
آقای افضلی مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت در استان کرمان هم ضمن بر شمردن مشکلات مربوطه گفت: مهمترین بحث بیابان لوت بحث حفاظت است که همه باید در این زمینه همکاری لازم را با پایگاه جهانی مبذول نمایند. وی در پایان خواستار افزایش اعتبارات جهانی در این خصوص شد.
ابراهیمی زاده مسئول نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهداد هم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گزارشی از روند فعالیت ستاد خدمات سفر در نوروز امسال ارائه نمود. 

وی با اشاره به ثبت جهانی بیابان لوت گفت:در حال حاضر چرخه صنعت گردشگری در شهداد به حرکت افتاده و نوروز امسال نیز رشد قابل توجهی را شاهد بودیم.
در ادامه این جلسه ۳ ساعته فعالان حوزه گردشگری شهداد و مدیران اقامتگاه های بوم گردی هر کدام مشکلات پیش روی خود را مطرح نمودند.

کد خبر: 7806
  •     برگزاری جلسه فعالان حوزه گردشگری و مدیران اقامتگاههای بوم گردی شهداد

امتیازدهی به خبر

RSS comment feed نظرات ارسال شده (0)

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل